środa, 25 listopada 2015

glass mosaic nails

Jakiś czas temu pojawił się nowy trend w zdobieniu paznokci, czyli szklane paznokcie (tzw. shattered glass nail). Można go wykonać na pomocą pociętych kawałków celofanu. Problem jest taki, że nigdzie nie mogłam dostać celofanu, który pod kątem mieni się na różne kolory, dostałam jedynie zwykły przeźroczysty celofan, który nie daje tego efektu.
Przypomniałam sobie o zestawie ozdób do paznokci, które posiadam i tam znalazłam małe kwadraciki, które mienią się właśnie na wiele kolorów. Wypróbowałam na kartce jak to będzie wyglądać I TAK ! To jest ten efekt, który uzyskuje się przy szklanych paznokciach.
Moje zdobienie przypomina jednak szklaną mozaikę a nie połamane szkło, ale efekt jest identyczny. Jako bazy użyłam czarnego lakieru, który wydobył z kwadracików zielono-niebiesko-fioletowy połysk, a na wierzch położyłam mocny top coat Seche Vite, bo trzeba pamiętać, że takie ozdoby używa się zazwyczaj pod żel albo inny długotrwały lakier, który je utrwala i sprawia, że nie odpadają.
Całość jest bardzo świecąca i chyba jednak nie nadaje się na co dzień, można jednak wykonać ten wzór na jednym paznokciu (np. serdecznym) i już będzie to wyglądać bardziej stonowanie. Natomiast ta wersja nadaje się idealnie na imprezę. Jest tylko bardzo czasochłonna.

1 komentarz:

  1. ooo ... fajny pomysł :P ja akurat posiadam takie ozdoby to juz wiem do czego ich użyję :P

    OdpowiedzUsuń